Strona główna » Kontakt » Dla prasy

Spotkania z plantatorami

Przez ostatnie dwa tygodnie w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbywały się szkolenia dla plantatorów ziemniaków. Około ośmiuset plantatorów z każdego województwa, gromadziło się przez kilka dni na wykładach zorganizowanych przez łomżyńskie zakłady PEPEES. Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego „PEPEES“ od początku istnienia spółki organizuje takie spotkania. Ich celem są szkolenia dotyczące m.in. środków ochrony roślin oraz wypracowanie priorytetów, które poprawią kondycję rynku uprawy ziemniaka w Polsce.
Spotkania dla plantatorów, jak co roku, były okazją do wspólnych dyskusji i wymiany doświadczeń między plantatorami. Szkolenia prowadzone przez ekspertów w dziedzinie uprawy ziemniaka były poświęcone głównie sposobom na poprawę jakości upraw oraz ochronę plantacji. Co roku, po okresie zimowym, spotykamy się z naszymi plantatorami, na tego typu szkoleniach. Chcemy dostarczać im garść niezbędnej wiedzy. Zakład PEPEES czuje się w obowiązku aby dbać o swoich rolników, dlatego już teraz zapraszamy na szkolenia za rok, bo na pewno z nich nie zrezygnujemy – podkreśla Prezes PEPEES, Wojciech Faszczewski.

W kalendarzu zaplanowanych wykładów nie mogło zabraknąć zarówno tych poświęconych ochronie upraw, jak i tych dotyczących wyzwań jakie stoją przed polskim rolnikiem. PEPEES jako organizator spotkań, dostosował program wykładów do oczekiwań i potrzeb rolników. Plantatorzy wskazują kierunki, z których chcieliby pozyskiwać wiedzę. Chodzi tu głównie o ochronę plantacji oraz nawożenie dolistne. Na to kładziemy główny nacisk.- mówi Dyrektor Kontraktacji i Skupu, Wanda Gwara.

Po wykładach odbywały się spotkania rolników z przedstawicielami PEPEES, w celu wspólnego nakreślenia wizji dalszej współpracy i poprawy jakości upraw w Polsce. Zakład PEPEES kładzie duży nacisk na relacje PEPEES - plantator. Dlatego zawsze tak bardzo podkreślaliśmy rolę plantatorów w działalności spółki. Zaproponowaliśmy też powołanie specjalnej grupy rolników, którzy mogliby reprezentować wszystkich plantatorów podczas spotkań z zarządem spółki i być na bieżąco z tym, co dzieje się w spółce. – zaznaczył prezes PEPEES, Wojciech Faszczewski
2014-02-26 13:10 Opublikował: Szymon Janucik