Strona główna » O firmie » Wydarzenia

Rusza nowa kampania!

Przystępujemy do rozpoczęcia kolejnej w historii firmy PEPEES kampanii skupu i przerobu ziemniaka. Zachęcamy do współpracy wszystkich plantatorów i rolników – mówi Wojciech Faszczewski, prezes PEPEES. To dobra wiadomość głównie dla plantatorów z województwa podlaskiego i mazowieckiego, ale nie tylko.
Do zakładu PEPEES ziemniaki zwożone są z każdego zakątka Polski, stąd też wzrastająca liczba umów kontraktacyjnych. PEPEES współpracuje z 1067 plantatorami. Do początku grudnia przedsiębiorstwo zamierza pozyskać około 150 tysięcy ton ziemniaków, które zostaną przetworzone na szlachetną skrobię ziemniaczaną i jej poszukiwane na rynku pochodne, jak np. glukoza i różne odmiany maltodekstryny. 

Uprawa ziemniaka z przeznaczeniem na produkcję skrobi to ważna dziedzina polskiego rolnictwa, szczególną rolę odgrywa na terenach o słabych glebach, na których inna działalność jest niemożliwa lub nieopłacana. PEPEES wyczuwając potrzeby rolników i kierunek rozwoju rolnictwa na Podlasiu chce ułatwić rozwój rolnikom z tego regionu. Współpracujemy z 1067 plantatorami, każdego z nich traktujemy indywidualnie. Jednocześnie dzięki temu, że opiekujemy się naszymi plantatorami na każdym etapie, mamy pewności co do wysokiej jakości surowca oraz  że nie był modyfikowany genetycznie, na czym szczególnie nam zależy – podkreśla Krzysztof Homenda, dyrektor finansowy PEPEES.
Przedsiębiorstwo PEPEES aby ułatwić plantatorom pracę przyjmuje ziemniaki o każdej porze dnia i nocy, dzięki czemu przywożący nie muszą stać w kolejkach. Partnerskie warunki współpracy zakładu z rolnikami, to jeden z atutów przedsiębiorstwa: Już kolejny rok przywożę ziemniaki do PEPEES. Zakład terminowo wypłaca pieniądze za dostawy, a proces dostarczania ziemniaków odbywa się bez zbędnych kłopotów i długiego wyczekiwania. Ważne jest też, że ułatwia dalszą uprawę ziemniaka: udostępniając środki ochrony roślin, sadzeniaki- podkreśla Tomasz Matejkowski, plantator z Podlasia


Rozpoczyna się najaktywniejszy i najbardziej pracowity okres dla pracowników PEPEES. Mamy świadomość, że dla plantatorów i rolników ten okres jest jeszcze trudniejszy, dlatego pragniemy podkreślić, że jak co roku mogą oni liczyć na naszą otwartość i pomoc – podkreśla Wojciech Faszczewski, prezes PEPEES.
2013-08-29 13:40 Opublikował: Szymon Janucik